Το πρώτο σεμινάριο πλήρους εκπαίδευσης Ημι-Μόνιμου μακιγιάζ φρυδιών για αρχάριους για το 2019 θα πραγματοποιηθεί στις 11-20 Φεβρουαρίου. Για ακόμη μια φορά η Your Permanent Beauty Academy αναζητά τη νέα γενιά επαγγελματιών PMU για να μοιραστεί τις πολύτιμες γνώσεις της!
Στην ολοκληρωμένη εκπαίδευση 8 ημερών θα μάθεις και θα εξασκηθείς στις 3 βασικές τεχνικές Ημι-Μόνιμου μακιγιάζ φρυδιών: Ελαφρά σκίαση, Τρίχα Τρίχα και Microblading. Ακόμη, θα παρακολουθήσεις πλούσια θεματολογία θεωρητικών μαθημάτων για την δημιουργία της απαραίτητης γνωστικής βάσης.
Ενδεικτικά κάποια από τα θέματα που θα αναπτυχθούν είναι:
Ο λόγος που πρέπει να επιλέξεις την Your Permanent Beauty Academy, την καλύτερη σχολή στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή, είναι γιατί πέρα από θεωρία θα κάνεις και πολλή πρακτική άσκηση σε χαρτί, latex και στα απαραίτητα φυσικά μοντέλα. Ενώ θα γνωρίσεις και θα δουλέψεις με τον κορυφαίο εξοπλισμό και τα πιστοποιημένα αναλώσιμα και χρώματα της ΒΙΟΤΕΚ που εγγυώνται ποιοτικό και ασφαλές αποτέλεσμα.